Czy dostępna jest antykoncepcja online?

 

Kobiety chętnie korzystają z antykoncepcji, ponieważ daje im to wolność w kwestii zajścia w ciążę – jeżeli nie chcą być jeszcze matkami to mają taką możliwość. To ogromny progres w porównaniu z tym, co było kiedyś – teraz kobieta może skupić się na karierze i zaplanować sobie macierzyństwo na późniejsze lata. Jednak tak samo, jak w przypadku każdego innego rodzaju leczenia – aby uzyskać takie tabletki, musimy porozmawiać z lekarzem.

Trzeba mieć świadomość tego, że nie zawsze będziemy w stanie je przyjmować – czasami pojawiają się przeciwskazania i musimy znaleźć inną metodę. Nie warto ryzykować, bo jednym ze skutków ubocznych może być zakrzepica, a tutaj może nawet dojść do śmierci pacjentki. Dlatego też lekarze zwykle przeprowadzają bardzo szczegółowe badania oraz wywiad – wszystko po to, aby mieć 100% pewność, że nie pojawią się żadne problemy. Czy dostępna jest więc antykoncepcja online? Tak, jest już możliwość otrzymania e-recepty także w taki sposób. Poniżej opowiemy Wam, jak to zrobić.

Otrzymanie e-recepty na tabletki antykoncepcyjne

Niektórym paniom wydaje się, że jeżeli w grę wchodzi antykoncepcja recepta online nigdy nie zostanie nam wystawiona – jest to w końcu środek hormonalny i lekarz na pewno będzie chciał nas zobaczyć na żywo. Nie jest to jednak wcale konieczne – tym bardziej, jeżeli posiadamy w domu niedawno wykonane badania i ich wyniki. Co więc musimy zrobić? Najpierw trzeba zapisać się na wizytę przez Internet – takie usługi świadczy obecnie bardzo dużo stron, więc nie powinien być to żaden problem.

Jeżeli rozmawia już z nami lekarz recepta online wystawiana jest na podstawie przeprowadzonego przez nim wywiadu – taką konsultacje musimy wcześniej oczywiście opłacić i umówić się na konkretną godzinę. Możemy spodziewać się pytań dotyczących chorób, przez które wcześniej przechodziłyśmy – my oraz członkowie naszej rodziny. Chodzi tutaj głównie o to, aby wyeliminować potencjalne ryzyko zakrzepicy – jeżeli już przez to przechodziła nasza mama lub babcia to ryzyko jest od razu wyższe. Starajmy się niczego nie ukrywać i odpowiadać na wszystkie pytania – robimy to dla własnego dobra.

Co potem?

Jak już zostanie nam wypisana e recepta na tabletki antykoncepcyjne możemy od razu odebrać w aptece. W przeciągu kilku minut na pewno otrzymamy wiadomość na telefon i z umieszczonym tam kodem idziemy właśnie do apteki. Widzisz na pewno, że proces ten jest o wiele prostszy i krótszy niż w przypadku standardowej wizyty u ginekologa. To właśnie dlatego korzysta z tego coraz więcej kobiet w całej Polsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *