Fala uderzeniowa Warszawa

 

           Co to jest terapia falami uderzeniowymi i jak pomaga pacjentom?

 

Terapia falami uderzeniowymi to metoda leczenia, w której aplikator służy do kierowania promieniowych „fal uderzeniowych” na leczoną część ciała. W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań naukowych nad terapią falami uderzeniowymi. Analiza opublikowanych badań dostarcza wielu dowodów potwierdzających zalety terapii falami uderzeniowymi i pokazuje, że wielu pacjentów odnosi korzyści z leczenia.

 

Jak działa terapia falami uderzeniowymi? – Fala uderzeniowa Warszawa

 

Gdy fizjoterapeuta ustali, skąd pochodzi dolegliwość, i że terapia falą uderzeniową jest właściwą metodą leczenia, część żelu nakłada się na bolesny obszar. Następnie używane jest specjalne urządzenie do tej terapii. Rękojeść zawiera szybko poruszający się pocisk sterowany przez kompresor. Ten pocisk przekazuje energię do aplikatora, aby wytworzyć promieniowe fale uderzeniowe, które następnie rozprzestrzeniają się i są pochłaniane przez ciało. Częstotliwość i ciśnienie fal można regulować. Fale uderzeniowe zmniejszają ból częściowo poprzez tworzenie substancji P i hiperstymulację czujników bólu. Sam organizm regeneruje dotknięte tkanki, co powoduje następujące efekty:

  • Poprawiony przepływ krwi i neowaskularyzacja
  • Zwiększone czynniki wzrostu
  • Więcej mezenchymalnych komórek macierzystych
  • Stymulacja metabolizmu

Terapia falami uderzeniowymi może również zmniejszyć zwapnienie i zwłóknienie. Technika stosowana w terapii falami uderzeniowymi pochodzi z miażdżących kamieni nerkowych. Leczenie jest krótkotrwałe, ale pacjenci mogą odczuwać pewną wrażliwość. Zaletą jest to, że leczenie trwa tylko około 8 do 10 minut. Terapia falami uderzeniowymi jest zawsze połączona z treningiem, terapią manualną lub innymi technikami fizjoterapii podczas leczenia w praktyce i / lub ćwiczeń, które pacjent wykonuje w domu.

 

Na jakie skargi z powodzeniem stosuje się terapię falą uderzeniową?

 

Terapia falami uderzeniowymi jest dobrą techniką w przypadku wielu dolegliwości. Skargi dzielimy na pięć kategorii:

 

  • Ścięgna:

Najczęstszymi dolegliwościami ścięgien, które można leczyć, są bolesne ścięgna Achillesa, ścięgna rzepki, nadgarstek i łokieć boczny (tenisowy).

  • Kości:

Najczęstsze patologie kości to zespół stresu przyśrodkowego kości piszczelowej (szyny piszczelowe) i większy zespół bólu krętarzowego.

  • Zaburzenia neurologiczne:

Ogólnie przyjmuje się, że terapia radialną falą uderzeniową jest skuteczna w leczeniu spastyczności mięśni, zarówno u osób dorosłych z hemiplegią, jak i u dzieci z porażeniem mózgowym.

  • Mięśnie:

Leczenie punktów spustowych, bólu mięśni i hipertonii mięśniowej.

  • Tkanka łączna

Znanymi zastosowaniami w terapii falami uderzeniowymi są fasciopatia podeszwowa, palec spustowy i blizna.

 

W jakich miejscowościach znaleźć można specjalistę w tej terapii?

 

Oczywiście internet nam pomoże znaleźć idealne miejsce jakiego szukamy. Wystarczy wpisać nazwę miejscowości np. Warszawa lub Katowice i gotowe. Znajdziemy różne punkty medyczne z różniącymi się ofertami, niektóre nawet mogą być refundowane przez NFZ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *